Hile Terimleri Nelerdir ?

tarafından
929
Hile Terimleri Nelerdir ?

Hile Terimleri Nelerdir ?

Wallhack Adı üstünde duvar hile. Bunun sayesinde duvar arkasından düşmanın nerde olduğunu görebileceksiniz. Wallhack hilesini kullanmak zordur. Zordurdan kastım belli etmemek zordur. Çünkü kimse adamın yerini bildiği halde ona ölmek istemez değil mi ? işte bu yüzden kullanırken dikkat etmenizi öneriyorum. Özellikle CSGO oyununda kullanırken 2 katı dikkat edin overwatch a düştüğünüz zaman sizi izleyen kişi eğer belli ettiyseniz sizi wallhack kullanmak ile suçlayacaktır haliyle buda VAC BAN yemenize sebep olacaktır.

Aimbot –  Bununda aslında adı üzerinde nişan botu. Bu hile sayesinde sizin nişan almanız gerek kalmadan program otomatik olarak nişan alacaktır.  Üstede bahsettiğim gibi bu hileyi de kullanırken aşırıya kaçmayın.

BunnyHop – Bu hile türüde aslında isminde de geçtiği gibi tavşan gibi sürekli zıplayıp hızlanmanızı sağlıyor.

Spinbot – Hilelerin en çok belli edeni ve kaçınılmaz sona yane hile yüzüden en çok banmanızı sebep olan hiledir. Bunun sayesinde türk tabiri olarak mevlana gibi dönerek düşmanı kendi otomatik olarak aim ve ateş ederek düşmanı öldürmesidir. Siz siz olun bunu kullanmayın.

Chat Spam – Sizin belirlediğiniz bir kelime ile oyundaki sohbet yerini sürekli olarak spam yapmasına yarar.

Skin Changer –  Bu tabir çoğunlukla CSGO için kullanılır ama başka oyunlarda da para ile alınan skinler vardır. Bu hile türüde oyundaki para ile alınan eşyaları/skinleri bedava kullanmamızı sağlar. Bunun hiçbir tehlikesi yoktur oyunlarda sadece sizin görebileceğiniz değişiklikler yapar.

ESP – Bir nevi wallhack’e yardımcı programdır. Wallhack kullanan bunuda kullanır. Bu hile türü karşıdaki düşmanın ne kullandığını ne,kadar canı olduğunu,ismini görmenizi sağlar.

Triggerbot – Aimbot ile kullanıldığı zaman karşıdaki düşmanın sizi öldürmesinin bir yolu yoktur. Bu hilede sizin yerinize nişangahınız yane aim’iniz düşmanın üzerine geldiği zaman otomatik olarak ateş ederek düşmanı öldürür.

Radar Hack – Wallhack’in zararsız versiyonu da diyebiliriz oyundaki radarda düşmanın yerini belirtir.

 

Rage Hack – Aslında bir hile türü değildir kullanım şeklidir Rage’nin türkçe çevirisi “öfke”dir. Hilece terimi de  Hileyi belli ederek kullanma aşırıya kaçmadır. Genellikle 2 farklı takımda hile olunca birbirlerini öldürmek için belli etmelerine denir.

Legit Hack – Buda üste dediğim gibi bir hile türü değildir. Legit’in türkçe çevirisi “yasal”dır. Hilece terimi de hileyi belli etmeden kullanmadır ki bizim tavsiyemizde budur.