Hile Nedir ? Neden Yapılır ? Nasıl Yapılır ? Cheat Engine Nedir ?

tarafından
2017
Hile Nedir ? Neden Yapılır ? Nasıl Yapılır ? Cheat Engine Nedir ?

Hile Nedir ?

Hilenin kelime anlamı “aldatmak”dır.Gelelim bizim için yane oyuncu kitlesi için hile nedir kısmına. Hile kısaca bazı yardımcı programlar ile oyun avantaj elde etmektir.

Hile Neden Yapılır ?

Hile yapmanın pek çok nedeni olabilir. Başlıca nedenler şunlardır; karşı takıma hile gelmesi,oyundaki diğer kişilerin çok iyi oynaması vb. durumlarda çoğu kişi hile kullanır.

Hile Nasıl Yapılır ?

Oyundan oyuna değişen bir kavramdır. Bazı oyunlar için az bir kodlama gerekirken günümüz oyunları için üst düzey kodlama bilmek gerekmektedir. Haliyle oyun hilesi yapmak kolay bir iş değildir. Bu yüzden bazı hileler cüzi bir miktar karşılığında satılmaktadır. Hileninde bazı çeşitleri vardır. Oyun içinde kullanılan hileler ve oyun dışında menü ile kullanılan hileler. Bunları biraz açarsak;

Oyun içinde kullanılan hileler:Günümüzde çoğu oyun için kullanılan hile yöntemidir.Oyun içinde bir hileyi kullanmak için yazdığınız kodları oyunun içine injec’te etmeniz lazımdır işte burda da oyunların anti-cheat yazılımları devreye giriyor işler epey zorlaşıyor.

Menü ile kullanılan hileler: Daha çok 2010 ve eski oyunların hile tekniğindir. diğer hile yöntemine nazaran bunu yapmak daha kolaydır çünkü herhangi bir kodu oyuna injecte etmeniz gerekmez. Bunun yerine direk o değer ile oynarsınız. Örnek verirsek “para=100” diye bir değerimiz olursa menü ile kullanılan hile sadece paranın değerini değiştirir yane parayı “para=999999” yapar.

Sonuç olarak hile yazmak yapmak kolay bir iş değildir. Üst düzey kodlama bilmek gerekir. Eğer öğrenmeye hevesiniz varsa aşağıda başlayabileceğiniz program dillerini vardır.

 

Cheat Engine Nedir ?

Hile yazmak için bazı programlar gerekir ama bu makalede anlatmak istediğim daha çok yardımcı programlar olacak. Peki nedir bu yardımcı programlar ? cevabı zaten üsteki yazıda istemeden de olsa değişmiştim. Menü ile kullanılan hileler kısmına bakarsanız bir değeri değiştirir demiştim işte yardımcı programlar bunu yapıyor bu programlar başında Cheat Engine geliyor.  Bu programın çalıştırmak için herhangi bir kod bilmek gerekmez. Sadece programı açıp oyunu seçip oyun içindeki değerlerle oynamaktır. Youtube’de bunu hakkında çokça video vardır.  Üstelik bu programı indirmesi bedavadır.