CSGO Taktikleri ve Bilmeniz Gerekenler

MAXV tarafından
227
CSGO Taktikleri ve Bilmeniz Gerekenler

CSGO TAKTİKLERİ VE BİLMENİZ GEREKENLER

 

Merhaba sevgili okurlarımız, bugün sizler ile beraber profesyonel arenanın gözbebeği olan CS;GO oyununun basit ve oyun kazandıran taktiklerini inceleyeceğiz.

Öncelikle oyunlarda açmanız gereken bazı komutları aşağıda belirttik,

+cl_show_team_equipment 1” yazarsanız eğer, kendi takım oyuncularınızı duvardan, ekipmanları(silah, zırh, bomba) görebilirsiniz. Bu sayede birbirinizi vurmamış olur, daha dikkatli davranabilirsiniz.

Oyunlarda konsol eklentisini açmayı unutmayınız. Açmak için ;

ESC tuşuna basınız, Oyun ayarları sekmesinde “Geliştirici Modu Etkin” hayır ile seçenekliyse evet yapıp oyununuza devam edin. Konsol eklentisinin faydası: kodları menü ile kafa karıştırıcı şekilde uğraşmadan hızlıca işlem yapmanıza olanak sağlar.

Oyununuzu taktiksel ve odaklı oynamak istiyorsanız, odanızda başka ses olmaması ve müzik dinlememeniz gerekmektedir, ayrıca ek olarak başka bir önemli nokta ise oyuna 5 kişi takımınızla girmenizdir. Bunun sebeplerinden birisi, takımınıza yabancı oyuncu geldiğinde aynı dili konuşmadığınız için iletişim problemi çekip oyunun seyrini ve oyunu kaybetmeye doğru yol alma şansınızın olmasıdır. Bu konuda 5 kişi girdiğiniz takdirde takımınızla anlaşmanız rahat bir şekilde olacağı için odaklı bir şekilde oynayıp oyunu kazanma şansınız daha yüksek olacaktır.

Tek Haritaya Bağlı Kalmayın!

CS;GO oynarken tek haritaya bağlı kalmamanız en büyük etken, çünkü oyunun elo(lig seviyesi) sayan sistemi, tek harita oynadığınızdan ötürü düşük vermekte ve lig atlamanız zorlaşmaktadır. Maç kaybedecek bile olsanız farklı haritalar oynayın, elo sistemi sizin elonuzu otomatik olarak düzeltecektir.

Ek bilgi olarak: Haritalardaki bölgelerin isimlerini bilmeniz gerekir. Örneğin cache mapında; main, blue, car, middle, gibi bölgelerin neresi olduğunu bilmeniz öldüğünüz zaman arkadaşlarınıza info vermenizi sağlayacaktır.

Sizlerin bu bilgileri uygulaması sizleri yüksek liglere ve rütbelere taşıyabilir. Unutmayın, her zaman sakin oynayın ve takımınıza hakaret/küfür etmeyip huzurlu bir oyun geçirin. Moral bozukluğu sadece “o oyuna değil, gün içindeki tüm oyunlara yansır”.